Ako nájsť poštové smerovacie číslo?


Viete do akého mesta idete poslať list, no nie a nie sa dopátrať k poštovému smerovaciemu číslu. Zadajte do vyhľadávača názov obce, stlačte enter alebo hľadaj a PSČ zistíte v priebehu pár sekúnd.


V prípade, že si chcete vyhľadať smerovacie číslo sami, prehľadajte náš abecedný zoznam obcí. Ku každej obci je priradené jej poštové smerovacie číslo.


Zoznam obcí a smerovacích čísel si môžete siahnuť a prezrieť tu


Aký územný celok možno považovať za obec? Je to územie, ktoré je pokryté jedným alebo viacerými sídlami. V súčasnosti je na Slovensku 2 927 obcí, z ktorých len 140 sú mestá. Obec ako taká musí byť tvorená minimálne jedným katastrálnym územím (čo znamená územne uzavretý súbor pozemkov, ktoré sú v katastri nehnuteľností evidované spoločne). Pod obec spadajú občania, ktorí majú v tejto obci trvalý pobyt.


Obec nie je to isté ako mesto. Samostatným útvarom je vojenské územie, resp. vojenské obvody, na Slovensku sú 4. Väčšie obce pozostávajú aj z častí obcí, ktoré sa v mestách nazývajú mestské časti.


Prečítajte si viac o slovenských obciach a dozviete sa napríklad akú majú rozlohu, kto je úradujúcim starostom alebo čo je zobrazené v mestskom erbe.


Doporučujeme
Vzory zmlúv na stiahnutie

Porovnanie a uzatvorenie PZP

Cestovné poistenie na dovolenku