Zoznam PSČ Slovenska


Stalo sa Vám už, že PSČ ste síce vedeli, no nevedeli ste, ktorej obci patrí? S našim vyhľadávačom získate potrebnú informáciu do niekoľkých sekúnd. Ak teda poznáte poštové smerovacie číslo, ale neviete akej obci alebo mestu patrí, zadajte PSČ do vyhľadávača a stlačte hľadaj. V priebehu pár sekúnd sa dozviete obec, ktorej poštové smerovacie číslo ste zadali.


Smerovacie čísla sú vynález, ktorý umožňuje triediť poštu automaticky, teda strojovo. Celý proces prenosu odkazov sa tak niekoľkonásobne urýchľuje. Automatické triedenie so sebou nesie samozrejme aj riziko, že prístroj nerozpozná formát, v akom ste PSČ zadali. Preto je treba si podrobne preštudovať podmienky a formu, ako svoje zásielky posielať, kam a ako napísať PSČ.


Adresa sa píše zpravidla v tejto forme: Jakub Starý Svätoplukova 13 902 01 Pezinok


Štruktúra poštového smerovacieho čísla PSČ má 5 čísel a člení sa na prvé tri a druhé dve. Prvé číslo je prevzaté zo starého krajského rozdelenia Československej republiky. Ďalšie dve číslice bližšie určujú danú obec a oblasť. Posledné dvojčíslie presne určuje dodávaciu poštu.

Ak by ste si chceli vyhľadať obec či mesto podľa PSČ manuálne, môžete použiť náš abecedný zoznam PSČ a obcí. Tento súbor si môžete stiahnuť a mať ho tak vždy poruke.


Doporučujeme
Vzory zmlúv na stiahnutie

Porovnanie a uzatvorenie PZP

Cestovné poistenie na dovolenku